Іноді відбувається так, що мати кошеня чи цуценя гине під час пологів, або ж нещасний випадок трапляється під час вирощування малюків. І тут відповідальність за дітей цілком і повністю переходить до його господаря. І тут постає дуже багато запитань, тому що ситуація – не стандартна, з такою ми стикаємося дуже рідко. Але якщо вона сталася – її треба вирішувати негайно і у цьому нам допожуть поради від Velur.
До 4 тижнів
Якщо ваші малюки не досягли віку 1 місяця, їх можна порівняти з немовлятами. Їм дуже важлива правильний температурний режим, а також регулярні їди. Після народження ні кошенята, ні цуценята не можуть самостійно підтримувати температуру свого тіла, вона коливається від 34 до 36 градусів. Тому малюків потрібно обов’язково тримати у теплому місці. Зазвичай для цього не потрібне якесь спеціальне обладнання.
Підійде звичайна коробка зі звичною підстилкою та кришка, яка пропускатиме повітря, але максимально утримуватиме тепло. Щоб підтримувати необхідну температуру, господареві доведеться приготувати або пляшку з теплою водою, або грілку. І так, коли вода остигає, її потрібно міняти, тому клопоту буде чимало.
Кількість годівель
Від регулярності харчування залежить життя дітей. Тому, щоб не забувати про годування – можна поставити собі будильник. Перший тиждень тварин потрібно годувати 1 раз на 2 години. Другий тиждень тимчасовий проміжок збільшується – 1 раз на 3 години. Третій тиждень – 1 раз на 3-4 години. На четвертий тиждень крихти вже трохи підросли, але годувати їх потрібно щонайменше 6 разів на день.
Звичайно, ідеальний варіант – знайти маму, у якої зараз малюки приблизно такого ж віку і спробувати “підкинути” крихт їй. Для цього потрібно прибрати кішку або собаку з гнізда, обтерти прийомного малюка підстилкою, і за 20-30 хвилин запустити в гніздо маму. І ретельно спостерігати, бо не кожна мати готова прийняти чужого малюка.
Якщо ж такий варіант не підійшов – доведеться вигодовувати малюка самостійно. Відомі компанії, наприклад, Роял Канін, випускають спеціальні суміші для вигодовування дітей. Коров’яче молоко не дуже підходить, оскільки воно дуже відрізняється від молока кішки та собаки.
Не забувайте, що мати завжди вилизує свого малюка, робить йому масаж живота, щоб у нього не було проблем із випорожненням кишечника. Після кожного годування масажуйте животик малюка ватним диском по колу. В ідеалі, крихта має сходити до туалету після таких дій.